A női orgazmus titkai
A nők többsége köztudomásúlag nehezebben éri el az orgazmust, mint a férfiak. Vajon mi lehet ennek az oka? A férfiak és a nők közötti különbségeket nagyon sokan boncolgatták már, hiszen a téma kimeríthetetlen forrásból fakad. Milliók élnek át orgazmussal kapcsolatos zavarokat, s most, amikor a korlátlan férfiuralom már a múlté, természetes, hogy foglalkozzunk a problémával.
Elmúlt az az időszak, amikor a szexualitásról tilos volt beszélni, s csak a férfiak élvezhették az együttléteket. Az egyenrangúság bekúszott a hálószobába is, így a nőknek éppolyan joguk, hogy élvezzék a szexet, mint a férfiaknak.
Csakhogy ez nem mindig egyszerű, hiszen éppen a különbségek lehetnek az okozói a szexuális élet ellaposodásának, illetve az orgazmus elmaradásának.
Mi is az az orgazmus?
Az orgazmus egy igen bonyolult lelki és agyi folyamat, amely során oxitocin hormon termelődik, amely a szexuális izgalom legfőbb okozója. Az agyunkban helyet kapott egy úgynevezett vágyközpont is, amely különböző jeleket küld szét a gerincvelőn át a nemi szervekhez, és fokozatosan elborítja a testet, folyamatos izommozgásokat stimulálva.
A lezajló folyamat hatására boldogsághormon áramlik szét a testben. Minden ember egyéni, egyedi módon éli ezt meg, az orgazmushoz való viszonyunkat, a partnerhez való érzelmi kötődésünket azonban sok tekintetben meghatározza nemi hovatartozásunk.
Egy kutatás szerint az együttlét után a férfiak kétharmada elalszik, egytizedük eszik, illetve iszik valamit, egynegyedük lezuhanyozik, tizenöt százalékuk cigarettára gyújt. A nők ezzel szemben a kontaktust keresik, szeretnek összebújni, beszélgetni, vágynak a fizikai és lelki kapcsolatra.
Orgazmuszavarok
Létező problémák, amelyekről tabuk nélkül kell tudnunk beszélni.
Akár fiatal-, akár időskorban jelentkeznek, semmiképp sem szabad átsiklanunk felettüks. Feszültség, depresszió, esetleg régebbi negatív szexuális élmények, sőt szervi problémák is okozhatják az orgazmus zavarait.
Efféle zavarok a férfiaknál is előfordulhatnak, de a nőknél sokkal gyakoribbak. A női orgazmusképtelenségnek számos, igen különböző oka lehet. Ilyenek például:
- alsóbbrendűségi érzés,
- negatív önkép,
- negatív testkép,
- kontrollvesztéstől való félelem,
- korábbi nemi erőszak,
- gyermekkori szexuális kihasználás,
- a kapcsolaton belüli alkalmazkodás nehézsége,
- nem megfelelő párkapcsolati és szexuális kommunikáció,
- vaginális orgazmussal kapcsolatos hiedelmek,
- orgazmus megjátszása.
Bár kisebb számban, de a férfiaknál is előfordulnak orgazmussal kapcsolatos A női orgazmus. Okai a következők:
- teljesítményszorongás,
- merev vallási előírásokhoz kötődő bűntudat,
- elkerülő viselkedés,
- szexuális traumák, párkapcsolati problémák,
- félelem a nem kívánt terhességtől,
- alacsony tesztoszteronszint,
- fej- vagy gerincvelő-sérülés,
- alkohol,
- egyes magas vérnyomásra szedett gyógyszerek,
- szorongásoldók, antidepresszánsok.
Minden a fejben dől el – szokták mondani. Így van ez az orgazmussal is. Ha kellően ráhangolódtál, „kikapcsoltad az agyadat”, és csak a partneredre, illetve a tőle kapott gyengéd érintésekre koncentrálsz, ha a fentebb említett okokat próbálod megoldani, elfelejteni, átalakítani, akkor valószínűbb lesz a siker. Legvégső esetben pedig, ha nem tudsz megbirkózni mindennel egyedül, jó szakember segítségét kell kérned.